Porovnání aut

Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6vsBMW X7 (G07) M50i V8

Porovnávejte specifikace, zrychlení, spotřebu, rozměry, praktičnost a odhadované provozní náklady vedle sebe.

Nové porovnání

Alfa Romeo Stelvio (949)

2.9T Bi-Turbo V6

510 hp2891 cm³BenzínPohon všech kolAutomatickáTwin-turboSUV2018-2022
VS

BMW X7 (G07)

M50i V8

530 hp4395 cm³BenzínPohon všech kolAutomatickáPřeplňovaný turbodmychadlemSUV2019-2022

Přehled porovnání

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Nejlepší volby

Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6

  • Nejrychlejší 0-100 km/h
    3,8 s
  • Nejrychlejší maximální rychlost
    283 km/h
    176 mph
  • Nejlehčí
    1 830 kg
    4 034 lb
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti
    279 hp/t
    208 kW/t
    3,6 kg/hp
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
    9,8 L/100 km
    24,0 mpg US
    28,8 mpg UK
  • Nejnižší městská spotřeba
    12,3 L/100 km
    19,1 mpg US
    23,0 mpg UK
  • Nejnižší dálniční spotřeba
    8,4 L/100 km
    28,0 mpg US
    33,6 mpg UK
  • Nejnižší emise CO2
    227 g/km
  • Nejlepší celkové skóre
    86/100
  • Nejlepší skóre výkonu
    85/100
  • Nejlepší skóre úspornosti
    81/100
  • Nejlepší skóre praktičnosti
    89/100

BMW X7 (G07) M50i V8

  • Nejsilnější
    530 hp
    395 kW
  • Nejvyšší točivý moment
    750 Nm
    553 lb-ft
  • Nejlepší odhadovaný dojezd
    741 km
    460 mi

Porovnání specifikací

Porovnání specifikací
ModelAlfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6BMWX7 (G07)M50i V8
Výkon
510hp380kW
530hp395kW
Točivý moment
600Nm443lb-ft
750Nm553lb-ft
Pohotovostní hmotnost
1,830kg4,034lb
2,490kg5,490lb
Celková hmotnost-
3,295kg7,264lb
Maximální rychlost
283 km/h
176 mph
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Vypočtené
Na 99 % maximální rychlosti
44.9sCíl 99 %: 280 km/h / 174 mph
Vypočtené
66.3sCíl 99 %: 257 km/h / 160 mph
Vypočtené
0-100 km/h
3.8s
4.7s
0-200 km/h
11.2s
Vypočtené
17.3s
Vypočtené
0-60 mph
3.6s
Vypočtené
4.5s
Vypočtené
Spotřeba paliva
9.8L/100 km24mpg US28.8mpg UK
11.2L/100 km21mpg US25.2mpg UK
Spotřeba ve městě
12.3L/100 km19.1mpg US23.0mpg UK
15.3L/100 km15.4mpg US18.5mpg UK
Spotřeba na dálnici
8.4L/100 km28mpg US33.6mpg UK
8.9L/100 km26.4mpg US31.7mpg UK
Čtvrt míle
11.6s
Vypočtené
12.9s
Vypočtené
Poměr výkon/hmotnost
279hp/t208kW/t126hp/1000 lb
Vypočtené
213hp/t159kW/t97hp/1000 lb
Vypočtené
Poměr točivý moment/hmotnost
328Nm/t219lb-ft/ton
Vypočtené
301Nm/t202lb-ft/ton
Vypočtené
Odhadovaný dojezd
653km406mi
Vypočtené
741km460mi
Vypočtené
Zdvihový objem
2,891cc176cu in
4,395cc268cu in
Délka
4,686mm184in
5,151mm203in
Šířka
1,903mm75in
2,000mm79in
Výška
1,693mm67in
1,805mm71in
Rozvor
2,818mm111in
3,105mm122in
Rozchod vpředu-
1,682mm66in
Rozchod vzadu-
1,703mm67in
Světlá výška-
221mm9in
Objem zavazadlového prostoru-
326L
Max. objem zavazadlového prostoru-
2,120L
Dveře
5
5
Místa
5
6
Palivová nádrž
64L
83L
Emise CO2
227g/km
258g/km

Grafy výkonu

Používejte odhady jako orientační porovnání a před rozhodnutím si ověřte přesné údaje.

Simulace na brzdě

Odhadované křivky výkonu a točivého momentu ve stylu sériového auta podle otáček motoru.

Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6BMW X7 (G07) M50i V8VýkonTočivý moment
  • Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6: Výkon / Točivý moment
  • BMW X7 (G07) M50i V8: Výkon / Točivý moment
Tabulka dat: Simulace na brzdě
VozidloMax. výkon při otáčkáchMax. točivý moment při otáčkáchMaximální otáčky motoru
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V66 500 rpm2 500 rpm6 750 rpm
BMWX7 (G07)M50i V85 500-6 000 rpm1 800-4 600 rpm6 250 rpm

Křivka zrychlení

Odhadovaná rychlost v čase pro vybraná vozidla.

Tabulka zrychlení a drag race
ParametrAlfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6BMWX7 (G07)M50i V8
Kontrolní body zrychlení
0-60 mph
0-97 km/h
3,6 s
4,5 s
0-100 km/h
0-62 mph
3,8 s
4,7 s
0-200 km/h
0-124 mph
11,2 s
17,3 s
Maximální rychlost
283 km/h
176 mph
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Pravděpodobně omezená
Simulace drag race
60 ft
18 m
2,0 s
2,1 s
330 ft
101 m
5,2 s
5,5 s
1/8 míle
201 m
7,7 s
8,4 s
1000 ft
305 m
9,8 s
10,8 s
1/4 míle
402 m
11,6 s
12,9 s
Rychlost na konci
1/4 míle
402 m
203 km/h
126 mph
177 km/h
110 mph

Porovnání Výkon

Sloupcový graf porovnání parametru Výkon. Vyšší je lepší · hp / kW

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
510 hp
380 kW
BMWX7 (G07)M50i V8
530 hp
395 kW

BMW X7 (G07) M50i V8 má o 20 hp více než Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6.

Největší rozdíl výkonu je mezi Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6 a BMW X7 (G07) M50i V8: 20 hp (15 kW).

Porovnání Točivý moment

Sloupcový graf porovnání parametru Točivý moment. Vyšší je lepší · Nm / lb-ft

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
600 Nm
443 lb-ft
BMWX7 (G07)M50i V8
750 Nm
553 lb-ft

Porovnání Pohotovostní hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Pohotovostní hmotnost. Nižší je lepší · kg / lb

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
1 830 kg
4 034 lb
BMWX7 (G07)M50i V8
2 490 kg
5 490 lb

Porovnání Maximální rychlost bez omezovače

Sloupcový graf porovnání parametru Maximální rychlost bez omezovače. Vyšší je lepší · km/h / mph

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
283 km/h
176 mph
BMWX7 (G07)M50i V8
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph

Porovnání 0-100 km/h

Sloupcový graf porovnání parametru 0-100 km/h. Nižší je lepší · seconds

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V63,8 s
BMWX7 (G07)M50i V84,7 s

I když má BMW X7 (G07) M50i V8 více výkonu, Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6 je rychlejší z 0-100 km/h.

Největší rozdíl 0-100 km/h je mezi Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6 a BMW X7 (G07) M50i V8: 0,9 s.

Porovnání Spotřeba paliva

Sloupcový graf porovnání parametru Spotřeba paliva. Nižší je lepší · L/100 km / mpg US / mpg UK

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
BMWX7 (G07)M50i V8
11,2 L/100 km
21,0 mpg US
25,2 mpg UK

Největší rozdíl ve spotřebě paliva je mezi Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6 a BMW X7 (G07) M50i V8: 1,4 L/100 km.

Porovnání Poměr výkon/hmotnost

Sloupcový graf porovnání parametru Poměr výkon/hmotnost. Vyšší je lepší · hp/t / kW/t

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
279 hp/t
208 kW/t
3,6 kg/hp
BMWX7 (G07)M50i V8
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp

Porovnání Odhadovaný dojezd

Sloupcový graf porovnání parametru Odhadovaný dojezd. Vyšší je lepší · km / mi

Datová tabulka grafu
VozidloHodnota
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
653 km
406 mi
BMWX7 (G07)M50i V8
741 km
460 mi

Pavoučí graf výkonu

Radarový graf porovnávající normalizované výsledky výkonu a spotřeby paliva.

Datová tabulka grafu
VozidloVýkonZrychleníMaximální rychlost
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
510 hp
380 kW
3,8 s
283 km/h
176 mph
BMWX7 (G07)M50i V8
530 hp
395 kW
4,7 s
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph

Nejatraktivnější kvadrant

Bodový graf s výsledkem výkonu na ose X a výsledkem praktičnosti na ose Y.

Datová tabulka grafu
VozidloVýsledek výkonuVýsledek praktičnosti
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
Výkon
510 hp
380 kW
0-100 km/h3,8 s
Maximální rychlost
283 km/h
176 mph
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr-
Délka
4 686 mm
184,5 in
Výška
1 693 mm
66,7 in
BMWX7 (G07)M50i V8
Výkon
530 hp
395 kW
0-100 km/h4,7 s
Maximální rychlost
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Dveře/místa
5 dveře
6 místa
Kufr
326 L
11,5 cu ft
Délka
5 151 mm
202,8 in
Výška
1 805 mm
71,1 in

Výkon vs úspornost

Auta blíže k pravému hornímu rohu spojují silnější výkon s lepší úsporností.

Tabulka dat: Výkon vs úspornost
VozidloVýsledek výkonuVýsledek úspornosti
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
Výkon
510 hp
380 kW
0-100 km/h3,8 s
Maximální rychlost
283 km/h
176 mph
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
BMWX7 (G07)M50i V8
Výkon
530 hp
395 kW
0-100 km/h4,7 s
Maximální rychlost
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
11,2 L/100 km
21,0 mpg US
25,2 mpg UK

Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6 je nejblíže cíli rovnováhy v pravém horním rohu pro výkon a úspornost.

Zrychlení vs spotřeba paliva

Auta blíže k levému dolnímu rohu nabízejí lepší kombinaci rychlého zrychlení a nízké spotřeby.

Tabulka dat: Zrychlení vs spotřeba paliva
VozidloSpotřeba paliva, L/100 km0-100 km/h, s
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
3,8 s
BMWX7 (G07)M50i V8
11,2 L/100 km
21,0 mpg US
25,2 mpg UK
4,7 s

Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva

Zvýrazněná oblast upřednostňuje vyšší poměr výkonu k hmotnosti při nižší kombinované spotřebě paliva.

Tabulka dat: Poměr výkonu k hmotnosti vs spotřeba paliva
VozidloPoměr výkonu k hmotnosti, hp/tSpotřeba paliva, L/100 km
Alfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6
279 hp/t
208 kW/t
3,6 kg/hp
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
BMWX7 (G07)M50i V8
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
11,2 L/100 km
21,0 mpg US
25,2 mpg UK

Podrobný rozpis skóre

Podrobný rozpis skóre
VozidloAlfa RomeoStelvio (949)2.9T Bi-Turbo V6BMWX7 (G07)M50i V8
Výkon
510 hp
380 kW
530 hp
395 kW
Točivý moment
600 Nm
443 lb-ft
750 Nm
553 lb-ft
Zrychlení
3,8 s
4,7 s
Maximální rychlost
283 km/h
176 mph
Neomezená
260 km/h162 mph
Omezená
250 km/h155 mph
Lehkost
1 830 kg
4 034 lb
2 490 kg
5 490 lb
Spotřeba paliva
9,8 L/100 km
24,0 mpg US
28,8 mpg UK
11,2 L/100 km
21,0 mpg US
25,2 mpg UK
Praktičnost
Dveře/místa
5 dveře
5 místa
Kufr-
Délka
4 686 mm
184,5 in
Výška
1 693 mm
66,7 in
Dveře/místa
5 dveře
6 místa
Kufr
326 L
11,5 cu ft
Délka
5 151 mm
202,8 in
Výška
1 805 mm
71,1 in
Skóre dojezdu
653 km
406 mi
741 km
460 mi
Skóre CO2
227 g/km
258 g/km
Skóre kufru
-
326 L
11,5 cu ft
Skóre poměru výkonu k hmotnosti
279 hp/t
208 kW/t
3,6 kg/hp
213 hp/t
159 kW/t
4,7 kg/hp
Celkem
Fixní skóre
Fixní skóre

Náklady na palivo a roční provoz

Odhadněte provozní náklady z kombinované spotřeby, ročního nájezdu a ceny paliva v místní měně.

Zadejte cenu paliva v místní měně, například €/L, $/gal, £/L nebo jakoukoli jinou místní měnu.

LC = místní měna

Náklady na palivo a roční provoz
VozidloAlfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6BMW X7 (G07) M50i V8
Spotřeba9,8 L/100 km24 mpg US28,8 mpg UK11,2 L/100 km21 mpg US25,2 mpg UK
Cena / 100 km17,15 LC100 km19,60 LC100 km
Cena / 100 mi27,60 LC100 mi31,54 LC100 mi
Roční spotřeba paliva1 470 L388 US gal323 UK gal1 680 L444 US gal370 UK gal
Roční náklady na palivo2 573 LC/rok2 940 LC/rok

Přímá srovnání

Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6

  • Je o 660 kg lehčí
  • Je o 0,9 s rychlejší v 0-100 km/h
  • Má o 23 km/h (14 mph) vyšší maximální rychlost
  • Spotřebuje o 1,4 L/100 km méně paliva
  • Má o 66 hp/t lepší poměr výkonu k hmotnosti
  • Vypouští o 31 g/km méně CO2

Klady

  • Nejrychlejší 0-100 km/h v tomto srovnání
  • Nejvyšší maximální rychlost
  • Nejlehčí
  • Nejnižší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejlepší poměr výkonu k hmotnosti

Zápory

  • Nejnižší výkon

BMW X7 (G07) M50i V8

  • Má o 20 hp více
  • Má o 150 Nm více
  • Má odhadovaný dojezd delší o 88 km (55 mi)

Klady

  • Nejsilnější
  • Nejvyšší točivý moment
  • Nejlepší odhadovaný dojezd

Zápory

  • Nejpomalejší 0-100 km/h
  • Nejvyšší kombinovaná spotřeba paliva
  • Nejtěžší
  • Nejnižší maximální rychlost
  • Nejvyšší emise CO2

Vybrat auta k porovnání

Značka
Model
Generace
Motor nebo verze
Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6
BMW X7 (G07) M50i V8
Porovnat vybraná auta
2 vozidla vybrána

Oblíbená srovnání

Alfa Romeo Stelvio (949) 2.9T Bi-Turbo V6 vs BMW X7 (G07) M50i V8 - porovnání aut - FastVsFaster